Koltuk Takımı

Turuncu Renk Koltuk Hangi Renk ile Kombinlenir?

Turuncu Renk Koltuk Hangi Renk ile Kombinlenir?

Turuncu Renk Koltuk Hangi Renk ile Kombinlenir?

Koltukların renk uyumu evin dekorasyonunda oldukça önemlidir. Koltuklar ve halılar başta olmak üzere evinizdeki her şeyi bir bütün haline getirerek, eve şıklık getirmeniz oldukça mümkündür. Evinizde tarzınızı gösteren çekici bir dekor elde etmek istiyorsanız, öncelikle koltuk ve halı başta olmak üzere tüm eşya ve objeler arasında uyum bulmalısınız. Bu uyumun yolu, mekanda ilk öne çıkan koltuk ve halı uyumundan geçmektedir.

Turuncu Renk Kombini

Turuncu renk koltuk her ne kadar zor kombinlenebilir bir renk gibi düşünülse de ufak ufak dokunuşlarla bile harika oturma odası alanlarına sahip olabilmeniz mümkündür. Turuncu renk koltuk tasarımı, oldukça canlı ve parlak görünümüyle oturma odası ya da misafir odanıza hareketlilik ve renk katmaktadır. Turuncu renk koltuk tercih edecekler yalnızca duvar rengi, halı ya da perde gibi detaylara dikkat etmemeli, ev dekorasyonunda çok büyük yere sahip olan aksesuarlara da mümkün olduğunca önem vermelidir.

Turuncu Renk Koltuk ve Duvar Rengi Seçimi

Özellikle son zamanlarda daha çok tercih edilen bir boyama yöntemi olarak duvarlarınızın farklı köşelerini siyah ya da beyaz gibi renklere boyayabilir ve böylece turuncu renk koltuk kombini düşüncenizi kolaylaştırabilirsiniz.

Bej rengi, krem rengi, şampanya rengi gibi pek çok açık renk  turuncu koltuğun uyumlu olduğu renkler arasında sayılabilir. Açık renge boyamış olduğunuz duvarınızı yine aynı tonlardaki bir halı seçimi ile kusursuz bir hale getirebilirsiniz. Duvarların üzerine asabileceğiniz tablolar ve aynalar ile de oturma odanızın bütünlüğü sağlanmış olur ve turuncu koltuk kombinleme işi zorluktan ziyade keyifli bir hale dönüşebilir.

Turuncu rengin uyumlu bir bütün oluşturduğu bir diğer renk ise şüphesiz mint yeşili rengidir. Mint yeşili rengi odaların ve mekanların daha geniş görünmesini sağlamakla birlikte daha ferah bir görüntü elde etmenizi de sağlamaktadır.

Son olarak turuncu rengin eşsiz uyum yakaladığı bir diğer renk ise kahverengidir. Kahverenginin solukluğu turuncu rengin enerjisi ile bütünleşerek evinizde adeta bir sonbahar havası yaşatır. Kahverengi renk duvarlarda tercih edilecekse mutlaka odanızın büyüklüğünü göz önünde bulundurmanız daha faydalı olacaktır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir