Koltuk Takımı

Fuşya Koltuk Hangi Renklerle Uyumlu

Fuşya Koltuk

Fuşya Koltuk Hangi Renklerle Uyumlu?

Evinizi  çekici, canlı ve davetkar hale getirecek yeni bir renk arıyorsanız ama hala kararsızsanız, fuşya renklerinden ilham alabilirsiniz. Fuşya; enerjik, sıcak ve davetkar bir renktir. Fuşya rengi son zamanlarda oldukça ilgi gören ve çekiciliği ile herkesi kendine hayran bırakan renklerden biri olduğu için de son zamanların moda rengi haline gelmiştir. Fuşya koltuk uyumu da bu noktada oldukça merak edilmeye başlanmıştır.

Fuşya koltuğun uyumlu olduğu renkler konusuna gelince, bu rengi en çok açan renkler beyaz ve krem ​​olduğu için salonunuzun yoğun renk geçişlerini bu düz renklerle yumuşatabilirsiniz. Düz bir renk istemiyorsanız beyaz veya krem ​​fuşya halılar, perdeler ve aksesuarlar tercih edebilirsiniz. Son zamanlarda asimetrik çizgili kilimler çok popüler olduğu için bu tarzda uyumlu renkleri içeren renkleri de tercih edebilirsiniz.

Fuşya Rengi ile Harika Mekanlar Yaratın

Fuşya, kullanıldığı mekanda konforu ve enerjiyi yansıtan bir renktir. Dekorun şıklığı, doğru renk kombinasyonu fuşya renk koltuklar ile vurgulanabilir. Bu gölge, özellikle bir alanda belirli bir odak noktası oluşturmak için harika bir seçimdir. Fuşya birçok renkle uyumludur. Ancak çok fazla baskın renkle birleştiğinde mekanda karmaşıklık ve hakimiyet oluşabilmektedir. Bu açıdan  dikkat çeken renkleri dengelemek için yan yana beyaz bir ton kullanılabilir. Fuşya ile uyumlu renkler arasında beyazın yanı sıra gri, siyah, lila, limon sarısı, zümrüt yeşili, altın ve gümüş tonları yer alıyor.

Yaşam alanınızın dekorasyon tarzına göre fuşya ile uyumlu renkleri tercih edebilirsiniz. Klasik dekorda örneğin fuşyanın yanında zeytin yeşili, hardal sarısı, siyah, altın ve gümüş renkleri de tercih edebilirsiniz.

Oturma Alanlarınızı Kombinleyin

Yaşam alanınıza enerji katmak için belirli mekanlarda fuşyaya yer vermek iyi bir fikir olabilir. Örneğin fuşya koltuk uyumlu renkleri; oturma odasındaki perdeler, yastıklar ya da modern bir kilim ile kombinleyerek, mekanın tüm havasını değiştirebilirsiniz. Küçük detaylar kullanarak mükemmel etkiyi elde etmek için bir seçenektir. Masa, masa örtüsü veya dekoratif lamba üzerindeki fuşya çiçekler de fuşya koltuk ile birlikte mekanın odak noktası olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir