Dekorasyon

Salon Dekorasyonu Renk Uyumu Nasıl Olmalı?

Salon Dekorasyonu Renk Uyumları Nasıl Olmalı?

Salon Dekorasyonu Renk Uyumları Nasıl Olmalı?

Ev dekorasyonunda önemli olan unsurların birbiriyle uyumudur. Bu nedenle dekorasyonda renklerin uyumu için; halı, duvar rengi, mobilya ve aksesuarlar birbirini tamamlamalıdır. Evinizi tasarlarken renklerin gücünden ve uyumundan yararlanabilirsiniz. Tasarım tercihlerinizde iyi bir ruh hali için kesinlikle salon dekorasyonu renk uyumları hususlarına dikkat etmelisiniz.

Salon Dekorasyonu Renk Seçimi

Kolay gibi görünse de salon tasarımında renk seçimi oldukça zor ve önemlidir. Renkleri seçerken gözünüze veya beğeninize hitap eden renkleri seçmek yerine evin dekorasyon açısından uyumuna da dikkat etmelisiniz. Bu noktada odanın şekli, büyüklüğü gibi özellikler de dekorasyon açısından önem arzetmektedirler.

Doğru duvar rengi seçimi, bir evin atmosferi nasıl etkileyeceğini ve değiştireceğini belirlemede en önemli faktörlerden biridir. Mobilyalarınızın ve zeminlerinizin rengi, oturma odanızın küçüklüğü veya boyutu, yaşam tarzınızda mekanda istediğiniz değişiklikler; duvar renginizi belirleyen faktörlerden bazılarıdır.

Oturma odanız az ışık alıyorsa ya da küçükse duvar boya rengi olarak açık ve yumuşak renkleri tercih etmelisiniz, aksine salonunuz büyükse orta ve özel tonları tercih etmelisiniz. Bu sayede salon dekorasyonunda renk uyumu sağlanmış olur.

Salon mobilyanızın rengi, oturma odanızın yönü, tavanın yüksekliği veya derinliği, oturma odanızın parlaklığı gibi faktörler salonunuzun rengini belirleyen en önemli faktörlerdir. Salonda rahatlık ve ferahlık istiyorsanız açık mavi ve yeşil tonlarını tercih etmelisiniz. Bu seçimleri yaparken duvar renginin mobilyaların renginin yerine geçmemesine veya onları yıldırmamasına dikkat etmelisiniz.

Sitede bulunan birbirinden farklı koltuk model ve tasarımları ile birlikte salon dekorasyonunuzu mükemmel bir şekilde tamamlamış olabilirsiniz.

Salon Dekorasyonunda Kullanılabilecek Aksesuarlar

Salon dekorasyonu için renk konusu kadar aksesuarlar da dekorun tamamlayıcı unsurlarıdır. Aksesuarın olmadığı yerde hemen eksikliğini hissetmek kaçınılmaz olur. Güzel bir oturma odasını dekore etmek için duvardaki aksesuarlar göz ardı edilemez. Dekoratif raflar ile mekanları bölebileceğiniz gibi mekanda bir depolama alanı oluşturabilirsiniz, küçüklü büyüklü birtakım aksesuarlar kullanmak salonunuzu olduğundan daha büyük gösterecektir. Şık görünüm elde etmek için tablo, çerçeve gibi aksesuarlar kullanabilir, tablo gibi dekoratif radyatörler de tercih edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir