Koltuk Takımı, Köşe Takımı, Mobilya

Klasik Mobilya mı Modern Mobilya mı

Klasik Mobilya mı Modern Mobilya mı

Klasik Mobilya mı Modern Mobilya mı ? Hangisini Seçmeliyim?

Klasik mobilya ve modern mobilyalar son dönemlerde en çok tercih edilen iki mobilya türüdür. İki mobilya türü de evlerde çok şık bir görüntü sağladığı için yeni ev tasarlamak isteyen kişiler bu iki koltuk türü arasında kalır. Aslında kişilerin ev dekorasyonlarına göre ya da diğer odaların modeline göre bu seçimi yapmak kolay olacaktır.

Klasik Mobilya Özellikleri

Klasik mobilya daha çok aksesuarların daha ön planda olduğu salonlarda ya da koltuk takımlarında tercih edilmelidir. Örneğin perde ya da halının rengi karmaşık ve kendini gösteren bir renkse mobilya olarak klasik model tercih edilebilir. Salonda kullanılmak istenen ev aksesuarları ve süsleri de klasik mobilyalara uygun şekilde olmalıdır. Örneğin büyük aksesuarlar, vazolar ya da tablolar salonda çok fazla yer kaplayacaksa daha klasik bir mobilya tercihi yaparak aradaki denge sağlanmış olacaktır. Bu sayede hem salonda vakit geçirenler için göz yorucu olmayacaktır hem de genel olarak daha uyumlu bir ortam hazırlanmış olacaktır. Evin genelinde fazla süs eşyası sade mobilyalar kullanıldıysa da klasik mobilya tercihi yapılmalıdır. Örneğin yatak odasında da süs eşyası daha çok, mobilyalar daha klasik olmalıdır.

Modern Mobilya Özellikleri

Modern mobilya genel olarak son modaya uygun mobilyalar olarak üretilmektedir. Bununla birlikte kumaş ve renk seçenekleri de modern olacak şekilde üretilir. Bu anlamda modern mobilya seçecek olan kişiler odanın diğer eşyalarını da mobilyalara uyumlu bir şekilde almalıdır. Perde, halı ya da diğer aksesuarların rengi, şekli ve hatta kumaşı bile mobilyalara uyumlu bir şekilde tercih edilmelidir. Aynı zamanda evdeki bütünlüğü sağlamak amacıyla diğer odalarda da modern ve moda renkler kullanılmalıdır. Yani aksesuarlar az olup, mobilyalar ön plana çıkarılmalıdır. Modern mobilyaları geri plana atacak herhangi bir aksesuarın kullanılmamasına özen gösterilmelidir. Renk konusunda da modern mobilyaların seçildiği renge en uygun renk seçenekleriyle ev aksesuarları alınmalıdır. Farklı ya da zıt renk seçenekleri modern mobilyaları geri plana atacaktır. Bu da son moda olarak üretilmiş olan mobilyaların tüm güzelliğini söndürmüş olur. Aksesuar kullanımı daha çok modern mobilyanın olmadığı odalarda kullanılmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir