Köşe Takımı

Kahverengi Köşe Takımı Uyumlu Renkler Nelerdir

Kahverengi Köşe Takımı

Kahverengi Köşe Takımı Uyumlu Renkler Nelerdir?

Kahverengi köşe takımı, rengin asaleti ile şu an pek çok evde yerini almıştır. Köşe takımları genel anlamda oldukça kullanışlıdır. Geniş olması, açılır- kapanır şekilde üretilmesi ya da sandıklı bir şekilde üretilmesi sayesinde oldukça kullanışlıdır. Ev sahipleri köşe takımlarının bu kullanışlı özelliği dışında şık ve güzel olmasını da tercih eder. Kahverengi de özellikle köşe takımlarına çok farklı bir hava kattığı için sıklıkla tercih edilir. Fakat ev sahipleri kahverengiyle uyumlu olabilecek berjer ya da aksesuarların renginde kararsız kalabilir.

Kahverengine Köşe Takımına Uygun Olacak Renkler

Kahverengi köşe takımı ile uyumlu renkler genel olarak kahverengiyle tam olarak zıt renklerdir. Kahverengiyle zıt karaktere sahip olan renkler aslında çok fazla olduğu için renk seçeneği de bir o kadar çok olacaktır. Sarı, turkuaz, turuncu, mavi, bakır, yeşil, fuşya ya da kırmızı renkleri kahverenginin tam zıt renkleri olduğu için tercih edilebilecek renkler arasında yer alır. Aynı zamanda bu renklerin farklı tonları da kahverengi koltuk takımının bulunduğu odada berjer ya da yastık gibi kullanılabilir. Aslında bu renk seçimleri biraz da ev sahibinin nasıl bir orda yaratmak istediğiyle de alakalı olabilir. Örneğin kahverengi köşe takımının bulunduğu oda vintage gibi salaş tarzları yansıtılacaksa yeşil renk tercih olabilir.

Kahverengi Köşe Takımına Uygun Aksesuarlar

Kahverengi köşe takımı ile uyumlu olan renkler ile aksesuar seçimi de yapılmalıdır. Çünkü köşe takımı odanın çok büyük bir bölümünü kaplayacağı için aksesuarların da kahverengi ya da kahverengi tonlarında seçilmemesi önemli olacaktır. Bu anlamda yukarıda belirtilen renkler ve bu renklerin tonunda aksesuar seçimi yapılmalıdır. Perde ve halı renklerinin seçimi sarı, yeşil, bakır, mavi, turuncu gibi renklerle seçilse de genel olarak büyük alana sahip halı ve perdelerde beyaz renk üzerine belirtilen kahverengiye uyumlu renkler de seçilebilir. Bu hem odanın özgünlüğünü ortaya çıkarır hem de göz yormayan bir oda haline gelir. Kişiler halı ve perde seçimlerini de kendi tarzlarında yansıtacak şekilde seçebilir. Ya da kahverengi bir odaya yeşil tonlarda aksesuarlar, bitkiler eklenerek vintage gibi tarzlar yansıtılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir