Dekorasyon, Köşe Takımı

Sarı Köşe Takımına Hangi Renk Berjer Uyumludur

Sarı Köşe Takımına Hangi Renk Berjer Uyumludur

Sarı Köşe Takımına Hangi Renk Berjer Uyumludur ?

Sarı köşe takımına hangi renk berjer uyar konusu son dönemlerde evini yeniletmek isteyen insanlar tarafından merak edilmeye başlanmıştır. Çünkü sarı rengi son zamanlarda daha çok moda olmaya başlamıştır. Bu sebeple insanlar evlerine renk katabilmek amacıyla sarı rengini mobilyalarda kullanmaya özen göstermiştir. Fakat sarı rengi her renkle uyum sağlayabilen bir renk olmadığı için berjer konusunda oldukça fazla kararsızlıklar oluşmaktadır.

Sarı Köşe Koltuk Takımına Uygun Renkler

Sarı köşe takımı ile uyumlu renkler daha çok sarının zıt renk tonlarıdır. Yani sarı rengi kendini daha çok ön planda tutan daha patlayan bir renk olduğu için berjer olarak daha sade bir renk seçmek her zaman güzel bir uyumun yakalanmasını sağlar. Sarı renk köşe takımına en uygun berjer rengi grinin tonlarıdır. Açık gri ya da koyu gri de seçilse de en çok antrasit rengiyle sarı köşe takımı birbirine en uygun 2 renktir. Bununla birlikte eve daha çok renk katmak isteyen kişiler mor berjer de tercih edebilir. Evinde vintage ya da bohem bir hava oluşturmak isteyen kişiler sarı köşe takımının yanında koyu yeliş berjer de seçebilir. Bu renklerin farklı tonları da seçilebilir.

Sarı Köşe Takımına Uygun Aksesuarlar

Sarı köşe takımı berjer seçimi yapıldıktan sonra bu renklere uygun aksesuar seçimi yapmak da önemlidir. Özellikle halı ve perde seçimi sarı koltuk takımında ev sahipleri için zor olur. Sarı koltuk takımının yanında hangi renk seçilirse seçilsin beyaz ya da krem kadar açık tonlarda halı ve perde seçimi yapılmalıdır. Aynı zamanda bu eşyaların çok fazla desenli olmamasına dikkat edilmelidir. Bununla birlikte salona konulacak diğer aksesuar renkleri de sarı, beyaz ve berjerin tonunda olmalıdır. Farklı bir renk katıldığı zaman ortamda renk karmaşası olur. Bu durum da bir süre sonra gözleri yorabilir. Bu nedenle sarı koltuk takımının olduğu odaya aksesuar seçerken biraz daha sade seçmek önemlidir. Kişiler ev ortamında yansıtmak istediği tarza göre de bir renk oluşturabilir. Diğer odalarla bütünlük sağlamak da önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir