Koltuk Takımı

Nasıl Koltuk Takımı Seçmeliyim?

olimpos koltuk takımı

Yapabileceğiniz en önemli mobilya seçimlerinden biri de koltuk seçimidir!

Ev hayatınızın ne kadarının koltuk takımları etrafında döndüğünü bir düşünün. İşten sonra veya hafta sonu dinlenmek, TV izlemek, şekerleme yapmak…

Tüm bu aktiviteler elbette koltuk ile yapılır! Bu nedenle, bu önemli parçayı satın almadan önce, eviniz için ideal koltuğu nasıl seçeceğiniz konusunda uzman tavsiyesi almalısınız.

Yaşam Tarzınızı Düşünün

Farklı koltuk stillerine dalmadan önce bir dakikanızı ayırın ve yaşam tarzınızı ve günlük yaşamda bir koltuktan neye ihtiyaç duyabileceğinizi analiz edin. Geniş bir aileniz varsa, bölüm sizin için ideal bir seçenek olabilir. Köpekleriniz veya çocuklarınız varsa leke tutmaz performans kumaş döşeme uygun bir seçim olabilir. Rahatlamak ve gevşemek için bir yol arıyorsanız, yatar hareketli koltukları düşünmek isteyebilirsiniz. Alışverişe çıkmadan hemen önce birkaç “olması gerekenler” listesine sahip olmanız size çok enerji ve zaman kazandıracaktır.

Koltuk Yönünü Belirleyin

Alışverişe çıkmadan önce düşünmeniz gereken bir diğer konu da, odanızda bir koltuğu nasıl düzenlemek istediğinizdir.

Koltuğu duvara dayayacak mısınız yoksa odanın ortasında sırtı açık olarak mı sergileyeceksiniz?

Aradığınız bir bölümün köşe parçasının nerede olmasını istersiniz?

Bu detayları bilmek, ihtiyaçlarınızı karşılamayan çözümleri ortadan kaldırmanıza yardımcı olacaktır.

Ölçüm Yapın

Asla çok fazla ölçüm yapamazsınız! Sürecin bu aşaması birçok hataya yol açabilir, bu nedenle uzunluk, yükseklik ve genişlik dahil olmak üzere bölgenizin ne kadar büyük veya küçük bir koltuğu destekleyebileceğini bildiğinizden emin olun.

Alanınıza Uygun Bir Renk Seçin

Şimdi hayatınızın en önemli kararlarından birini verme zamanı: koltuğunuzun rengi! Burada cesur bir ifadeden karmaşık bir desene ve güvenilir bir nötre kadar çeşitli yönlere gidebilirsiniz.

Gelecek yıllarda zevk alacağınızı ve bıkmayacağınızı bildiğiniz bir şey olduğu sürece, bir palet seçmenin doğru ya da yanlış bir yolu yoktur.

Evinize Uygun Bir Stil Seçin

Tabii ki, oturma odanızda göz önünde bulundurmanız gereken mevcut mobilyalar da var. Yan koltuklarınız, kokteyl masanız ve konsolunuz daha geleneksel bir his veriyorsa, koltuğunuzla aynı tasarımda tutmanızı öneririz. Öte yandan çağdaş bir ev, genellikle harika bir eşleşme olarak modern bir koltuğa ihtiyaç duyar.

Bununla birlikte, tasarım konfor seviyenize bağlı olarak, genel sonuç uyumlu ve çekici olduğu sürece tasarımları karıştırabilir ve eşleştirebilirsiniz.

Tüm Koltuk Takımı Modellerimize Buraya Tıklayarak Ulaşabilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir