Dekorasyon

Bohem Tarz Nedir ? Salonunuzu Dekore Edin

Bohem Tarz Nedir

Bohem Tarz Nedir? Salonunuzu Dekore Edin

Bohem tarz, göçebe kültürü ve çingene kültürünün alışılmışın dışında, renkli ve bazen de abartılı seçimlerinden hareketle ortaya çıkarılmış olan bir tarz olmaktadır. İlk olarak 19. yüzyılda Fransa ülkesinin Paris kentinde ortaya çıkmış olan bu tarz daha sonraları modadan tutun dekorasyona varana kadar pek çok alanda tercih edilmeye başlanmıştır.

Bohem tarz demek adeta sınır tanımamak demek. Standart dekorasyon kuralları, alışılmış ve korkusuz renk seçimleri bu tarzın özellikleri değildir. Bohem tarz aksine tamamiyle özgün, yenilikçi ve cesur seçimler ve özelliklerini taşır. Bohem tarzda tüm mobilyalar, halılar, perdeler ve daha pek çok detay özgür bir biçimde seçilir. Bohem tarzdan esinlenilerek oluşturulmuş olan tüm oturma alanları kişilere daha rahat ve daha göze hitap etmekte olan bir hava verir. Eğer sizler de bohem tarz nedir konusunu araştırıyor, göçebe ve çingene kültürü renklerinizi salonda yaşatmak istiyorsanız bohem tarz oluşturmadaki bazı noktalara dikkat etmelisiniz. Bu sayede yeni salonunuz hem özgür hem de modern görünümü kolaylıkla yakalayacaktır.

Koyu Renklerden Seçimlerde Bulunmayın

Bohem tarz her ne kadar alışılmışın dışında ve özgürlükçü bir tarz olsa da, buna bağlı olarak tüm renkler tercih edilebilse de koyu tonlardaki renkler bohem tarzı yansıtmıyor. Çünkü bohem tarzda aydınlık görünüm yakalama noktası epey öne çıkıyor.

Dekoratif Görünüme Önem Verin

Bohem tarz dekorasyonu yaparken minderler, makrome ipinden yapılmış ürünler ve renkli duvar halıları epey öne çıkıyor. Buna ek olarak tütsülükler, mumluklar ve biblolardan da yararlanabilir ve bohem esintilerin tadını çıkarabilirsiniz.

Desenli ve Renkli Detaylardan Çekinmeyin

Bohem tarzdan esinlenerek oturma alanı dekore edilirken, desenli ve karışık görünümlü ürünler epey öne çıkıyor. Bu noktada desenler ve renkleri rahatça seçin ve kötü görünecek gibi bir düşüncede olmayın. Çünkü bohem tarzın olayı aslında tamamen karışık ve renkli görünümdür.

Bol Bol Canlı Bitki Tercih Edin

Bohem tarz ile salon tasarımı denildiğinde olmazsa olmaz olan bir detay; canlı bitkiler. Salonunuza örneğin bir devetabanı koyabilir, köşedeki yeşil görüntü ile diğer detayları bir bütün haline getirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir