Koltuk Takımı, Köşe Takımı

Beyaz Koltuk Takımı ile Uyumlu Renkler Nelerdir

Beyaz Koltuk Takımı

Beyaz Koltuk Takımı ile Uyumlu Renkler Nelerdir ?

Beyaz koltuk takımı ile uyumlu renkler özellikle son zamanlarda beyazın yeniden moda olmasıyla birlikte en çok araştırılan konular arasına girmeye başlamıştır. Beyaz koltuk takımı şu an neredeyse her modelde bulunmaktadır. Seçilen koltuk takımlarına beyaz renk kumaş da eklenebilmektedir. Bununla birlikte ev sahipleri hem istedikleri koltuk modeline hem de beyaz renkte koltuğa sahip olabilmektedir.

Beyaz Koltuk Takımı Hangi Renklerle Uyar

Beyaz koltuk takımı aslında pek çok renkle uyum sağlar. Bu kişilerin tamamen zevkine ve evin diğer odalarıyla uyumuna göre seçebileceği bir durumdur. Çünkü beyaz rengi her renkle uyum sağlamaktadır. Ama ev içerisinde her zaman bu renkler kalacağı için bir süre sonra ev sakinleri oluşturulan renklerden sıkılabilir ve o renklerden rahatsız olmaya başlayabilir. Bu nedenle en başta ev döşenirken beyaza en uyumlu olacak ve ev sakinlerinin sıkılmayacağı renkler tercih edilmelidir. Beyaz koltuk takımı seçimine uygun olacak renkler aynı zamanda koltuk takımının kumaşına göre de değişiklik gösterecektir. Bu nedenle renk seçiminde sadece beyaz olarak değil koltuk takımının genel modeline göre ya da kumaşına göre de seçim yapılmalıdır.

Beyaz Koltuk Takımında Kullanılması Gereken Renkler

Beyaz koltuk takım seçen ev sakinleri genel olarak sadelikten yana olduğu için beyaz rengi seçmiştir denilebilir. Bu nedenle beyazın yanına daha sade ve pastel tonlarında renkler tercih edilmelidir. Pastel sarı, pudra pembesi, açık kahverengi ya da açık turuncu gibi renkler beyaz koltuk takımın yanında çok güzel duran renklerdir. Eğer evinin çok sade olması istenmezse bu durumda daha parlak ve patlayan renkler tercih edilmelidir. Parlayacak bir sarı, kırmızı ya da koyu turuncu da hem sadelikten çıkmış olur hem de beyaza uyum sağlamış olan renklerdir. Pek çok evde daha dolay ve salaş bir uyumu yakalamak için beyaz koltuk takımının yanına yeşil tonları eşlik etmektedir. Yeşilin her tonu beyaz koltuk takımıyla uyum sağlayacağı için daha otantik bir ortam oluşturulurmuş olur. Vintage seven kişiler ise beyaz koltuk takımıyla gri tonlarını bir araya getirerek daha bohem bir tarz oluşturulabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir