Koltuk Takımı

Antrasit Koltuk Takımı Nasıl Kombinlenir

Antrasit Koltuk Takımı Nasıl Kombinlenir

Antrasit Koltuk Takımı Nasıl Kombinlenir ?

Antrasit koltuk takımı pek çok evde güzel bir ortam oluşturmaktadır. Özellikle son dönemlerde antrasit rengi evlerde moda olmaya başlamıştır. Hem pek çok şeyle kolayca kombinlenir hem de eve çok farklı bir hava katar. Daha çok şıklık ve modernliği ön plana çıkardığı için kombinleme yaparken de bu iki seçenek göz önünde bulundurulmalıdır.

Antrasit Koltuk Takımına Uygun Renkler

Antrasit koltuk takımı kombini yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli faktörlerden biri renklerdir. Çünkü antrasit her renkle uyum sağlayan bir renk değildir. Antrasit koltuk takımının kullanıldığı bir odada koyu renklerin hiçbir şekilde kullanılmaması gerekir. Çünkü antrasit zaten koyu bir renk olduğu için başka koyu renklerle kombinlendiği zaman çok karanlık bir ortam oluşur. Bu da bir süre sonra ev sakinlerinin sıkılacağı bir durumdur. Bu sebeple antrasit renklere en uyan açık ve zıt renklerdir. Genel olarak antrasit koltuk takımlarının yanında pudra pembesi gibi daha yumuşak renkler kullanılmalıdır. Buz mavisi, açık yeşil, pastel sarı gibi renkler de antrasitin sertliğini çok büyük oranda yumuşattığı için hem halı hem perde hem de aksesuar seçimlerinde bu renkler tercih edilebilir. Daha fazla zıtlık yaratmak isteyen kişiler beyaz da kullanabilir.

Antrasit Koltuk Takımına Uygun Aksesuarlar

Antrasit koltuk takımı kombinlemek isteyen kişiler ilk olarak koltuk takımının kumaşına da dikkat etmelidir. Eğer koltuk takımının kumaşı deri gibi sert bir kumaştan yapıldıysa perde ve halılar daha yumuşak ve ince bir hava vermelidir. Deri antrasitin tam tersi olarak yumuşak dokularla yapılan kombinler salonu olduğundan çok daha güzel gösterir. Koltuk takımı normal kumaştan yapıldıysa eğer perde ve halı seçimleri istenen kumaşta seçilebilir. Halı püsküllü bir modelde alınırsa ortamda daha şık bir görüntü elde edilmiş olur. Aksesuar olarak genelde antrasit rengi bohem, vintage ve şık ortamlarda kullanıldığı için buna uygun aksesuar seçimleri yapılabilir. Eğer şık bir ortam oluşturulacaksa ev süsleri beyaz renkte seçilmeliyken vintage bir ortam oluşturmak isteyen kişiler yeşil renklere daha çok yer vermelidir. Örneğin antrasit koltukların bulunduğu odada bitkilere yer verilebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir