Dekorasyon

Modern Bir Ev Nasıl Dekore Edilir?

Modern Bir Ev Nasıl Dekore Edilir?

Modern bir ev dekoru 1950’lerde ortaya çıktı. Bugün, 60 yılı aşkın bir süredir halen kullanılıyor olsa da mobilyaların tasarımları birazda olsa değişiyor. Tasarımcılar yeni ürünlerde daha hoş ve sofistike olmaya özen gösteriyor.

İkinci Dünya Savaşı sonrasında ortaya çıkmış olan bu modern dekor kavramı aslında o dönemde daha büyük pencerelerin kullanılmaya başlanmasıyla tercih edilmeye başlandı.  Çünkü doğal ışık dekorun daha işlevsel hale getirilmesine neden olmuştu.

Modern tasarımcılar, düzenli çizgilere ve abartısız bir görünüme odaklanırken “biçim işlevi takip eder” kuralına uymaya başladılar ve ağır süslemelerden uzak durdular. Dönemin birçok ünlü tasarımcısı artık modern dekoru benimsiyorken dikkat ettikleri bazı önemli hususlar vardı. Biz bu makalemizde bu önemli ancak püf sayılacak noktalara değinelim istedik.

İkonik Öğeler

Organik ve geometrik tasarımlar, modern mobilyaların öne çıkan özellikleridir. Metal, ahşap ve deri gibi cesur desenler ve doğal malzemeler modern mobilyalarda her zaman doğru seçimdir. Geniş bacaklar ve düz çizgilere sahip olan Prada Kanepe modeli aradığınız modern havayı iç mekanda oluşturmanız için yeterli olacaktır.

Birkaç Parça ile Başlayın

Modern parçaların temiz hatları ve çok işlevli özellikleri, günümüzün çağdaş mobilya tasarımlarıyla iyi uyum sağlar. Modern tasarımlar cesur ve bazen de renkli olduğundan, çay seti gibi bir mobilyayla başlamak iyi bir fikirdir. Rengarenk Çay Seti Koltuk Takımı salonunuzun bir köşesinde beklediğiniz o modern havayı estirecektir.

Renklerinizi Sınırlayın

Eski dönem modern renkleri, günümüzün zevklerine kıyasla parlak ve yoğun bir şekilde kullanılıyordu. Bugün ise bundan olabildiğince uzak duruluyor. Modern bir ev dekoru yaparken sadece üç veya dört renk seçmek en iyisidir. Odanın % 60’na olması gereken baskın bir rengi vurgulamaktan yana kullanırsanız doğru sonucu alırsınız.

Modern Koltuk Takımları

Modern mobilyaların düz çizgileri ve yumuşatılmış kavisli açıları, günümüzün şık ve çağdaş ev mobilyalarıyla iyi uyum sağlıyor. Bu tip mobilyalarda ağır süslemeler görmeyi beklemeyin. Genelde ahşap ve metal bir arada kullanılarak mükemmel ir sonuç ortaya çıkarılır. Lara Koltuk Takımı oturma odanızda ya da salonunuzda beklediğiniz ve görmek istediğiniz modern havayı yansıtacaktır.

Modern Halı Deseni

Eve modern havayı anında katmak istiyorsanız, bunu yapmanın en kolay yolu soyut desenli bir halı seçmektir. Halınızı satın almadan önce biraz araştırma yapın ve seçmenizde size rehberlik edebilecek internet sitelerini gezin.

Aydınlatma Şekliniz

Şık bir lamba, dekorunuza modern bir his verebilir. Eğri çizgileri belli eden düz bir lamba veya cesur geometrik şekil içeren bir aydınlatma seçebilirsiniz. Metalden yapılmış aydınlatma modernlik hissi verecektir.

Modern Bir Ev Nasıl Dekore Edilir?

Modern Bir Ev Nasıl Dekore Edilir?

Mobilyalarınıza Modern Dokunuşlar

Evinizzde modern bir hava yaratmak istiyorsanız mutlaka sitemizi incelemelisiniz. Göreceğiniz ya da satın alacağınız her bir parça evinizde farklı bir dokunuşa sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

Daha fazla bilgi için https://winari.com.tr/ adresimizi ziyaret edin.