Dekorasyon

İlham Alınacak Renkli Oturma Odası Fikirleri

İlham Alınacak Renkli Oturma Odası Fikirleri

Modern iç tasarımlar, yumuşak ve nötr renkleri tercih ediyor. Ancak bunun her zaman böyle olması gerekmiyor. Çünkü renkli dekor, bir eve enerji, karakter ve eğlence katar. Bu nedenle, renkli bir karakteriniz varsa ve renkli bir oturma odasına sahip olmak hoşunuza gidiyorsa aşağıda bahsedeceğimiz renkli oturma odası fikirleri tam size göre olacak. Hatta neden bunu maksimuma çıkarmayasınız?

Oturma odanıza duvar sanatı veya sandalyeler gibi farklı renkli vurgular ekleyerek, kendinizi zorlamadan odanızı canlandırabilirsiniz. Doğru stil ve renk kombinasyonları ile tercih ettiğiniz renklendirme ile günümüzün trend stillerine sahip olabilirsiniz.

Renkli oturma odalarından oluşan bu canlı fikirler, güçlü bir ilham paleti elde etmenizi sağlayacak ve kendi renkli oturma odanızı nasıl tasarlayacağınıza dair ipuçları verecektir.  Size en çok uyan fikri bulmak için okumaya devam edin.

Renkli metalleri kullanmak odanızı tatlı şekerler ve parlak folyo ambalajlardan oluşan bir şekerci dükkânı gibi gösterecektir.

Sarı bir kanepe, pembe sehpalar, deniz mavisi bir puf ve rengârenk bir kilim. Bu tip bir odada kendinizi he zaman yazdan kalma hissedeceksiniz.

Tabiat ana renkle ilgilidir, bu yüzden neden kitabından bir yaprak alıp oturma odasını bir botanik bahçeye çevirmiyorsunuz. Her tarafta renkli bitkilerin olduğu bir odada olmak size huzur verebilir.

Palmiye yaprakları bir evde renkli bir dekor düzeni oluşturabilir.

Duvar kağıdı veya lüks duvar kaplamaları arasından seçim yapabileceğiniz çok sayıda desen, tema ve renk var. Evinize doğal bir hava katmak için rengarenk duvar kağıtlarını tercih edebilirsiniz.

Büyük sanat eserlerinin basit bir alanı nasıl dönüştürebileceğini tahmin edemezsiniz. Bazı eserler vardır ki tek başına bir kanepeyi bile mükemmel bir görüntüye dönüştürebilir.

İlham Alınacak Renkli Oturma Odası Fikirleri

İlham Alınacak Renkli Oturma Odası Fikirleri

İlginizi Çekebilir: Ottoman Koltuk Takımı

Havalı deniz mavisi, tereyağı sarısı ve sessiz kiremit kırmızısı gibi ilginç kombinasyonlar oluşturarak odanızı daha eğlenceli hale dönüştürebilirsiniz.

Odanın duvarlarında derin deniz mavisi ve rüya gibi bir leylak rengi yatıştırıcı bir kombinasyon oluşturacaktır.

Aynı rengin farklı tonlarını katmanlayarak mükemmel bir uyum sağlayabilirsiniz.

Ortamı neşeli ve yumuşak tutmak istiyorsanız açık sarıyı tercih edin. Sahte bitkiler veya mumlar gibi minimal koyu renklere sahip dekor öğeleri seçin, böylece duvarları boğmazlar. Duvarın odanın yıldızı olmasına izin vermek için kanepeler veya dolaplar gibi daha büyük mobilyalarınızı nötr tutun.

Üç boyutlu baskılar ve cesur renklerle eğlenceyi birleştirin.  Renkleri maksimum üç renkte tutarak oturma odanızın abartılı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Keyifli oturma odaları, modern tasarım öğelerini parlak renklerle birleştiriyor. Sonuç, kasvetli renklerin olmadığı şık, temiz ve çarpıcı bir modern oturma odasıdır.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz oturma odası fikirleri uçuk kaçık alanlara ihtiyacı olanlar için mükemmel çözüm olabilir. Ancak girişte de bahsettiğimiz gibi bu bahsettiğimiz renkleri ve dokunuşları bir arada kullanabilmek biraz cesaret ister. Eğer kendinizde o gücü o cesareti birazda olsa buluyorsanız denemekten korkmayın. Kim bilir odanıza yansıttığınız karakteriniz sizi daha mutlu edebilir.