Dekorasyon

Küçük Odalar Nasıl Dizayn Edilir?

Küçük Odalar Nasıl Dizayn Edilir?

Küçük Odalar Nasıl Dizayn Edilir?

Zor görünen ama mantıklı çözümlerle dikkat çeken küçük oda dizaynı oluşturmak oldukça mümkündür. Küçük ve dar alanları, özellikle küçük odaları dekore etmek, birkaç pratik yaklaşımla oldukça ilgi çekici hale gelebilir. Modern stilistik çözümler ile küçük odalarınızın tasarımını değiştirebilir, geniş alanlar açabilirsiniz. Duvar kaplamalarından zeminlere ve tavanlara kadar renk ve doku dili çok yardımcı olabilir. Göz yorgunluğuna neden olmayan ürünlerle gereksiz eşya almaktan kaçınmak mümkündür. Bu durumda zemin kaplama elemanlarının boyutu önemli olacaktır. Yerden tasarruf etmek için oluşturulan duvar süslemeleri ve dekoratif raf tasarımları ile aksesuarların ve aletlerin yıpratıcı etkisinden kurtulabilirsiniz.

Açık duvar rengi, küçük bir oturma odasını daha büyük gösterir, bu en popüler yaklaşımlardan biridir ve gerçekten işe yarar. Kullanılan iç detaylar modern çizgilerle tasarlanmalıdır. Duvarın beyaz tonlarında dekore edilen açık raflar istenirse aksesuar ve kitap için yer açılabilir. Çekirdek ailelerin ihtiyaçlarını karşılayacak, çok fazla koltuğa ihtiyaç duymayan kanepe ve ikili koltuk modelleri birbirinden bağımsız modern bir çizgi ile karşımıza çıkarak küçük odayı dizayn etmek durumunu kolaylaştırır.

Modern Raf Sistemlerinden Yararlanın

Duvarları boş bırakmadığınız sürece karo zeminlerde yerden tasarruf edebilirsiniz. Özellikle modern tasarımlı raf tasarımları ile aksesuarlarınızı veya kitaplarınızı sergilerken ekstra alan bulma derdinden kurtulabilirsiniz. Öte yandan aynı modern çizgide tasarlanmış çalışma masaları ve sehpaları kullanabilir, masanın altını eşya kutuları ile süsleyerek yerden tasarruf edebilirsiniz.

Boş Duvarları Değerlendirin

Küçük odaların tasarımı için duvarları değerlendirmek için çok uygun bir çözüm olacaktır. Nitekim yer döşemelerinde ürün ve aksesuarların kapladığı yüzey bilinmektedir. Gömme dolaplarla göz alıcı eşyalardan kurtulmanın çözümleri bulunurken, açık dolap ve raf tasarımları ile modern çözümler de vardır.

Renklerle Oynayın

Küçük oda dekorasyonu konusunda duvarlarınızı ve mobilyalarınızı sıkışık ve karanlık gösteren koyu renkler yerine geniş ve canlı parlak renkler kullanmak bu konuda en eski ama en kullanışlı yöntemlerden biridir. Ayrıca yeni nesil duvar kağıtları arasında eve derinlik katabilecek  üç boyutlu örnekler de yer alıyor. Sadece biraz yaratıcılık ve göz alıcı oyunlar düşünmeniz gerekiyor, hepsi bu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir