Tablolar

Evime Tablo Seçerken Nelere Dikkat Etmem Gerek?

Tablo, tablolar

Eviniz için istediğiniz tabloyu nasıl seçeceğinizi bilmek, odanın görünümünde büyük bir fark yaratabilir. Konu iç ve dış mekanların dekorasyonuna gelince, tablolar sıklıkla sonradan düşünülen bir şey olarak görülüyor.

Tablo ise, özenle seçildiğinde bir odayı değiştirme ve kişilik kazandırma gücüne sahiptir.

Her gün sizinle konuşan, sizi harekete geçiren, hayal kurmanızı sağlayan ve size ilham veren bir sanat eserini hissetmelisiniz.

En iyi sanat uzmanı değilseniz, neyin değer kazanacağını ve neyin olmayacağını tahmin edemezsiniz. Gerçek şu ki, kanıtlanmış bir sicile sahip bir sanatçıdan saygın bir galeriden yüksek kaliteli bir sanat eseri satın alırsanız, değerinin düşme olasılığı son derece düşüktür.

Sanatın dramatik bir şekilde değer kazanması on yıllar olmasa da yıllar alabilse de, neredeyse hiçbir zaman korkunç bir yatırım değildir. Size 30 yıllık mutluluğu yaşatacak ve ailenize bırakabileceğiniz bir parçaya yatırım yapmayı düşünün.

Mutlaka son derece iyi araştırma yapın

Tablolar da dahil olmak üzere her şey artık online olarak satın alınabilir, ancak nesnenin fizikselliği, sizinle bedenen konuşma ve çevredeki alanı değiştirme şekli her zaman birebir görerek satın alma deneyimine değer katacaktır.

Bununla birlikte, koleksiyonerler sanatçıyı tanıyorsa ve galeriye güveniyorsa, bazı durumlarda tabloyu online satın almak daha uygun olabilir ve çeşitli olasılıkların daha kapsamlı bir şekilde değerlendirilmesine olanak tanır.

Mümkün olduğunca çok tabloya bakın. Fırsatınız olduğunda, olabildiğince çok galeriyi ziyaret edin, çünkü hiçbir şey bir şeyi şahsen görmekten daha iyi değildir. Bu arada ve buna ek olarak, online görün; Harika online kataloglara sahip büyük galeriler ve ticari koleksiyonlar ile ilham alabileceğiniz sınırsız sayıda yer var.

Ne kadar çok görürseniz, o kadar çok zevk alacak ve kendi zevkinizi geliştireceksiniz.

Evinizde belirli bir alana göre tablo seçin

Evinizde nasıl bir genel ambiyans yaratmak istediğinizi bilmek, daha kişiselleştirilmiş bir seçim yapmanıza yardımcı olacaktır ve ideal ambiyansı geliştirirken tablo ile çevresi arasındaki uyum çok önemlidir.

Bir tablo seçerken, karar vereceğiniz alanın tavan yüksekliği, renk düzeni ve aydınlatma gibi mimari yönlerini göz önünde bulundurun.

Sürekli olarak tablonun sergilendiği odanın amacını düşünmeniz gerekiyor.

Yatak odası için çiftle veya orada uyuyan kişiyle özel bir bağlantı içinde olanlar tablolar seçilmesi daha samimi olacaktır.

Odanın ışığını dikkate almalıyız

Renklerin zamanla solmasına neden olacağından, tabloyu ne pahasına olursa olsun doğal ışıktan uzak tutun. Parlak bir ortam için tablo arıyorsanız, daha ucuz ve solma olasılığı daha düşük olan baskıları düşünün.

Sonuç

Bir ev için doğru tablo diye bir şey yoktur; hepsi sizin özel tercihlerinize ve nelerden zevk aldığınıza bağlıdır. Sonuçta, onunla yaşayacak olan sizsiniz. Birbiriyle bütünleşen bir parça istiyorsanız, odalarınızda kullandığınız dekoratif tarz ve renklerin yanı sıra evinizin yaşını yansıtan parçaları da göz önünde bulundurun.

Hiç kimse size ne sevdiğinizi söyleyemez, ancak kesinlikle önerileri de dinlemelisiniz. Tablo biraz müziğe benziyor, çünkü müziğe veya tabloya olan ilginizi kelimelerle haklı çıkarmak zorunda değilsiniz, ancak bunu yapmak çoğu zaman zordur. Tablo, müzik gibi içgüdüsel olduğundan, duyularınıza ve içgüdülerinize güvenin.

Tablolarımızı İncelemek İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir