Koltuk Takımı

En Kullanışlı Koltuk Kumaşı Hangisi?

En Kullanışlı Koltuk Kumaşı Hangisi?

En Kullanışlı Koltuk Kumaşı Hangisi?

En kullanışlı koltuk kumaşı hangisi sorusu özellikle yeni koltuk takımı alacakların oldukça merak ettiği bir soru olmakla birlikte hiç kimse yeniden değiştirmek zorunda kalacağı ve sonradan kullanmak istemeyeceği mobilya almak istemez. Özellikle oturma alanları söz konusu olduğunda çok fazla detay konusunda dikkatli olmak gerekir. Sadece görünüş için alınan bir koltuk takımı zamanla solma, kalıcı lekeler ve çökmüş minderlerle karşınıza çıkabilir. Bu noktada evdeki koltuk, kanepe için yanlış kumaşı seçmiş olabilirsiniz.

Kullanışlı Koltuk Kumaşı Özellikleri

Koltuk seçerken eşyalarınızla uyum, dekoru tamamlamaya yardımcı olan bir unsurdur. Ancak koltuk kumaşınızı seçerken yapacağınız doğru kararlar, koltuğunuzu yıllar boyu yeni gibi kullanmanıza yardımcı olacaktır. Bu amaçla, kullanışlı koltuk kumaşı seçimlerine yönelmeniz çok daha faydalı olacaktır.

Bir koltuk takımı hem evinizin dekorunu tamamlamalı hem de temizliği kolay ve çabuk yıpranmayan kumaşlardan yapılmalıdır. Ancak koltuk takımları hakkında bildiğiniz kumaş ve iskelet yapısı bazen sizin için yeterince işlevsel olmayabilir.

Koltuk Kumaş Çeşitleri Nelerdir ?

Kadifeye benzer ancak ondan daha kullanışlı olduğu bilinen yumuşak dokusu ve kadifemsi yapısıyla en popüler koltuk kumaşlarından biri olan tay tüyü kumaşı; tozutma yapmama  ve leke tutmama özelliği ile öne çıkan kumaşlardan biridir. Keten koltuk kumaşı, ev dekorasyonunda yaygın olarak kullanılan bir kumaştır. Esnekliği ve sağlam yapısı ile aşınmaya ve darbelere karşı dayanıklıdır. Bu kumaşlar güneş ışığına karşı hassas yapıda olmalarından dolayı asla toz tutmazlar. Uzun ömürlü bir kanepe takımına sahip olmak isteyenlerin beklentilerini karşılayabilir.

Çevresel olarak seçici deri kumaşlar, yıllar boyunca dayanıklılıklarıyla bilinirler. Rustik ev dekorasyonuna çok yakışan parçalardan biri olan deri kumaşlar, bir yaşam alanına her zaman gösterişli bir hava katarlar. Kolay temizlenme ve aynı şekilde toz tutmama özelliklerinden dolayı oldukça tercih edilirler.  En çok tercih edilen koltuk kumaşı çeşitleri arasında bulunan ve şönil adı verilen iplikler ile kadifemsi kumaşın karışımından meydana gelen şönil koltuk takımları sıkı yapılmış dokuması ile özellikle evcil hayvan sahipleri ve küçük çocuklu aileler için oldukça kurtarıcıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir