Koltuk Takımı

En İyi Koltuk Süngeri Hangisidir?

En İyi Koltuk Süngeri Hangisidir?

En İyi Koltuk Süngeri Hangisidir?

En iyi koltuk süngeri hangisidir sorusu yeni koltuk takımı alacak kişiler ya da önceki koltuk takımında bulunan süngerde sıkıntılar yaşayan kişiler tarafından oldukça merak edilmektedir. Klasik koltuk takımlarının üretim aşamasında sünger modeli 32-35 dansite dolaylarında tercih edilmektedir. 32-35 dansite dolaylarında süngerlerle üretilen koltuklar rahatlık ve konfor gibi beklentileri oldukça karşılayabilmektedir. Bazı koltuk takımlarında özellikle salon için üretilen koltuk takımlarında çok kullanılmayacaktır düşüncesi ile bu dansite oranı 28 düzeyine kadar düşebilmektedir. Ancak 28 dansite oranı konforlu ve rahat bir oturma açısından oldukça düşük bir düzeydir. Bu nedenle de koltuk satın alınırken bu oranlara büyük ölçüde dikkat etmek gereklidir. Aynı zamanda düşük dansiteden oluşan süngerler koltuk takımlarının zamanla deforme olmasına ve kullanım ömrünün kısalmasına da neden olmaktadır.

Koltuk Süngerini Tamamen Yumuşak Seçmeyin

Oturma alanlarınızı oluştururken seçtiğiniz koltuk takımlarının sağlığınız açısından uygun olmasını istiyorsanız tamamen yumuşak süngerli koltuk takımlarından uzak durmalısınız. Sizin ve diğer aile üyelerinizin sağlığı için yüksek dansiteli ancak sertliği orta derecede olan süngerlerin tercih edilmesi daha doğru olacaktır. Orta sertlikteki süngerler hava geçirgenlik düzeyine de engel olmaz ve böylelikle koltuk takımınızın yükseklik derecesi de zamanla düşme yapmaz.

Kalıcı Rahatlığı Yakalayın

Satın alacağınız koltuk takımının rahatlık açısından uzun ömürlü olmasını istiyorsanız 32 Touch sünger olarak adlandırılan koltuk süngeri seçim yapmalısınız. Bu süngerler elastik yapıda oldukları için uzun ömürlü olurken rahatlığı da kalıcı kılmayı sağlıyor.

İdeal Yoğunluktan Şaşmayın

Koltuk takımınızın aynı anda hem yüksek konfor hem uzun ömür hem de yüksek performans sağlayabilmesini istiyorsanız ideal yoğunluk oranındaki D32 sünger tipini tercih etmelisiniz. Bu sünger tipi oturduğunuzda tamamen gömülmeyen ve tamamen de yumuşak olmayan bir yapıdadır. Bu sayede koltuğunuzun zamanla deforme olması sorunuyla karşılaşmaz ve aynı zamanda ortopedik sağlık problemi de yaşamazsınız. Koltuk süngeri kullanmak yapılan doğru seçimler ile birlikte; oldukça keyifli bir hale gelerek sizler için dert olmaktan çıkmaktadır. Bu yüzden gerekli noktaları dikkate almalı ve satın almadan önce kontrolleri sağlamalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir