Dekorasyon, Genel, Koltuk Takımı, Köşe Takımı, Mobilya

Dikdörtgen Salon Nasıl Yerleştirilir ?

Dikdörtgen Salon Nasıl Yerleştirilir

Dikdörtgen Salon Nasıl Yerleştirilir ?

Dikdörtgen salon tasarımı yapmak hemen hemen herkesin zorlandığı konulardan birisidir. Ancak evinizde bazı değişiklikler yaparak ve doğru mobilyayı seçerek bu sorunun cevabını bulabilirsiniz. Oturma odanızda; TV izlemek için alana, duvar raflarına ve rahat bir yemek alanına ihtiyacınız var. Doğru kilim, özellikle köşe koltuk takımı veya yemek masası seçimi ile dikdörtgen salon tasarımını kusursuz bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Modern ve klasik tarz tutkunlarına hitap eden Winari, farklı mobilya tasarımları, renk seçenekleri ve kumaş seçenekleriyle dikdörtgen bir salon nasıl yerleştirilir sorusuna oldukça çözüm sunuyor.

Aynı Alanda Farklı Alanları Birleştirin

Dikdörtgen salon tasarımı yapmak için pek çok basit nokta vardır. Dikdörtgen salon dekorasyonu için salonu ikiye bölmek en sık başvurulan ve kolay olan yöntemdir. Salonunuzun bir kısmını keyifli vakit geçirmek için koltuklar, sehpalar ve ünite ile düzenleyebilirsiniz. Diğer tarafı ise yemek alanı olarak yapabilirsiniz, ihtiyacınıza göre kütüphanenizi oraya getirerek okuma alanı olarak kullanabilirsiniz. Odanız ister dikdörtgen ister kare ya da herhangi bir geometrik şekilde olsun hiç fark etmez; yemek alanını kapıya yani mutfağa en yakın yere konumlandırmaya özen göstermelisiniz.

Dikdörtgen oturma alanı düzenlemesinde iki ayrı alan oluşturduktan sonra mobilyalarınızı, aksesuarlarınızı ve dekorunuzu çok içiçe görünüyormuş gibi algılayabilirsiniz. Bunun nedeni, alanınızın yeterince geniş olmamasıdır. Böyle bir durumda keskin hatlı mobilyalar yerine, kıvrımlı-yuvarlak formların öne çıktığı köşe mobilyaları tercih ederek ferah bir mekan oluşturabilirsiniz.

Köşe Takımlarından Faydalanın

Oturma odalarının vazgeçilmez ürünü köşe koltuk takımları olmuştur. Sağladıkları alan, bütünlük, çoklu koltuk rahatlığı ve konforu ile küçük ve dikdörtgen odaların kurtarıcısıdır. Bu nedenle, en popüler mobilya türüdür. Köşe takımı yerleştirirken odanın bütünlüğünü korumaya özen gösterilmeli ve odayı daha da küçültmemeye özen gösterilmelidir. Köşe koltuk takımları genellikle televizyonun önüne kurulur. TV uygun duvara yerleştirildikten sonra karşılıklı iki duvara koltuklar yerleştirilebilir. Köşe takımını koyacağınız oda küçük ve dikdörtgen ise; Her şeyi tek parça halinde koyabilirsiniz. Oda büyükse, her şeyi “L” veya “C” düzeninde rahatlıkla koyabilirsiniz. Böylelikle dikdörtgen salon köşe takımı kusursuz görünecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir