Dekorasyon, Lamba

Dekoratif Led Lamba ile Dekorasyon Fikirleri

Beyaz Dekoratif Lamba - Dekoratif Led Lamba

Dekoratif Led Lamba ile Dekorasyon Fikirleri ?

Dekoratif led lamba son moda olduğu için pek çok alanda da kullanılmamaya başlanmıştır. Led ışıklar neredeyse evde bulunan her şeyle kombinlenebileceği için çok fazla tercih edilmektedir. Led ışığın rengi de ortama uyum sağlayacak şekilde seçilebilir. Örneğin daha samimi bir ortam yaratmak için sarı led ışıklar tercih edilirken, daha eğlenceli bir ortam elde edebilmek adına renkli led ışıklar tercih edilebilir.

Duvar Süsleme

Dekoratif led lamba dekorasyonu duvar süslemelerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Özellikle küçük bir odaya sahip olan kişiler duvarları led ışıklarla süsleyerek odanın daha geniş durmasını sağlayabilir. Kullanışsız olan bir duvar da olduğundan daha şık bir hale getirilebilir. Tavana vidalanmış olan bir kancaya peri led ışıkları takılabilir. Bu ışıklar duvardan yere kadar uzanacaktır. Bu sayede odanın bir köşesinde parlaklık patlaması sağlanır. Led ışıkları duvarlara asılan tabloların etrafına dizmek de çok odaya çok farklı bir hava katar. Hem tabloyu daha çok ön plana çıkarır hem de sade tablo görüntüsünden daha farklı bir görüntü elde edilir. Bununla birlikte aynaların çerçeveleri de led ışıklar ile süslenebilir. Duvarda ayna olması hem küçük odayı olduğundan daha büyük gösterir hem de led ışığın ışık yansıtması sayesinde karanlık oda daha fazla aydınlatılmış olur.

Mobilyalara Yeni Bir Hava Katma

Dekoratif led lamba fikirleri mobilyalarla da farklı görüntüler elde etmeye yardımcı olur. Özellikle klasik ya da sade model mobilyalara led lamba eklenerek çok daha farklı görüntüler elde edilebilir. Mobilya denilince akla sadece koltuk ya da berjer gelmemelidir. Aynı zamanda kitaplıklar, cam büfeleri komodinler ve bunun gibi tüm mobilyalara led lamba konularak daha farklı ortamlar yaratılabilir. Koltuk ya da berjer gibi mobilyaların arka kısımlarına peri led ışıkları sarkıtılabilir ya da koltuğun arka kısmına bu led ışıkları yapıştırılabilir. Aynı zamanda evde şömine ortamı da oluşturulabilir. Peri led ışıklar kümeler haline getirilerek ortaya da bir niş yerleştirmek evde doğal bir şömine ortamı oluşturmaya yardımcı olur. İsteğe göre hazırlanan yalancı şöminenin etrafına küçük mumlar da eklenerek çok daha farklı bir ortam yaratılır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir