Dekorasyon, Genel, Koltuk Takımı, Mobilya

Toz Göstermeyen Mobilya Rengi Hangisidir ?

Toz Göstermeyen Mobilya Rengi Hangisidir

Toz Göstermeyen Mobilya Rengi Hangisidir ?

Toz Göstermeyen Mobilya Rengi Hangisidir ? Toz göstermeyen mobilya rengi sık sık araştırılan konulardan olmuştur. Tüm gününüzü temizlikle geçirseniz bile geriye dönüp baktığınızda temizlenmiş gibi durmayan salonlara sahipseniz bilmeniz gereken bazı noktalar vardır. Hızlı bir şekilde toz alıp görünür hale gelen mobilya ve döşemeler evin en büyük düşmanıdır. Sürekli temizlenmiş gibi görünen evleri seviyorsanız ve sizinkinin neden böyle olmadığını merak ediyorsanız belki de kullandığınız renkleri yeniden gözden geçirmelisiniz.

Açık Gri ile Her Daim Temiz Görünüm Elde Edin

Mobilya seçimi yapılırken genellikle toz tutmayan renkler tercih edilir. Aksi taktirde toz, mobilyaların adeta baş düşmanı haline gelir. Böyle bir durum yaşamamak adına en mantıklı renk açık gri tonudur. Haftalarca toz almasanız da asla tozlar anlaşılmayacaktır. Beyazla dekore edilmiş bir odada açık gri mobilyalar kullanırsanız, bu evde kimse toz izine rastlamayacaktır. Ancak yine de diğer kirlere dikkat etmeniz gerekebilir. Kir tutmayan mikrofiber bezler ile mobilyaların düzenli olarak kirlerinin temizlenip alınması ve sık sık havalandırılması gerekir.

Soft Renklere Yönelin

Dekorasyonda en soruna yol açmayan renkler soft ve nötr renklerdir. Soft renkler temizlik için en ideal renk grubudur. Parlak ve canlı bir dekorda ısrar etmiyorsanız, soft renklerle dekorun temiz görünmesini sağlayabilirsiniz. Toz göstermeyecek mobilya renkleri olarak soft yapıdaki kuru pembe, krem, bej, toprak tonları, füme tonlar, vizon tonları, sarı ile yeşil arası soft tonlar ve bebe mavisi gibi nötr yapıda renkleri tercih ederek oldukça temiz bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Koyu Renklere Yönelmek İstiyorsanız…

Toz göstermeyen mobilya rengi olarak tanımlamasa da ve en popüler koltuk rengi koyu tonlar olmasa da günümüzde koyu iç mekanları seven birçok insan vardır. Koyu renk mobilyalarla dekore edilmiş bir eviniz varsa ya da koyu renkli koltuklara yönelecekseniz  toz en büyük sorununuz olacaktır. Özellikle pencerelerin her zaman açık olduğu yaz aylarında sürekli olarak mobilyaları ve koltukları mobilyaları süpürmeniz gerekebilir. Bunu önlemek için dilerseniz mobilyalarınızı ve koltuklarınızı odanıza uygun ve nötr tonlarda dekoratif şallarla kaplayarak koruyabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir