Koltuk Takımı, Köşe Takımı

Oturma Odası ve Salon için Koltuk Ölçüleri Nelerdir?

Oturma Odası ve Salon için Koltuk Ölçüleri Nelerdir?

Yeni bir eve taşınmak istediğinizde öncelikli olarak eşyalarınızı ayarlamanız gerekiyor. Eğer eşyanızı almamışsanız o zaman tercihinizi evinizin büyüklüğüne uygun olarak yapmanız gerekiyor.

Salon bir evin dekorunda çok önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle salonunuza yeni bir eşya alacaksanız ya da herhangi bir değişiklik yapmayı düşünüyorsanız alacağınız koltukların ölçüsü konusunda bir araştırma yapmanız gerekiyor.

Koltuklar üzerinde zaman geçirmenin yanı sıra dinlenebilmeniz açısından da fonksiyonel bir özelliğe sahip olması gerekir. Üzerinde oturduğunuzda kendinizi iyi hissetmelisiniz. Aksi takdirde mobilyanızı aldıktan sonra kendinizi iyi hissettirebilecek tüm unsurları ortadan kaldırmış olacaksınız.

Salonunuz ya da oturma odanızın ölçülerini bilmeden alacağınız eşyalarınız ev dekorasyonunuzun kötü sonuçlanmasına neden olabilir. Bu nedenle bilinçli bir şekilde yapılacak olan alışverişlerin önemi vardır.

Aşağıda hazırladığımız bu rehber içeriklerde koltukların ölçüsü nasıl olması gerekiyor sorusunun yanıtını vermektedir.

İdeal Koltuk Ölçüleri Nedir?

Satın almadan önce koltukların standart ölçülerini bilmek dekorasyonda başarılı sonuç almanızı sağlayacaktır. Örneğin küçük bir salona büyük bir koltuk aldığınızda salonunuz hem dar hem de karanlık bir hale gelecektir. Küçük salonlar için L koltuk bu bahsettiğimiz özelliklerin ortaya çıkmasına neden olacaktır. Ancak küçük bir koltuk takımı istediğiniz sonucu almanızı sağlayacaktır.

Oturma Odasına Koltuk Seçimi Nasıl Olmalı?

Koltuk Takımı Ölçüleri

Klasik koltuk takımlarında ölçüler değişken değildir. Standart yükseklikler 75 -90 cm arasında değişir. Burada dikkat etmeniz gereken ise salon ölçülerinize uygun olarak seçeceğiniz alçak bir kanepe bulmanıza engel olmayacaktır.

Koltuk seçiminde genişlik 175 cm ile 225 cm arasında değişkenlik gösterir. Salonunuzun durumuna göre bu ölçülerden hangisi uyuyorsa onu satın alabilirsiniz.

L Koltuk Ölçüleri

L koltuk ya da diğer adıyla köşe koltuklar sunduğu konfor ve estetiğinden dolayı tercih edilmektedir. Köşe takımlarının en önemli özelliği salona köşeye konulmasıdır. Dolayısıyla salondaki diğer alanların istenildiği gibi kullanılmasına olanak sağlamış olur. L koltuklar popülerliği arttıkça salon dekorasyonunun daha rahat yapılmasına imkan sağlıyor.

Putti Beyaz Koltuk Takımı / Putti Beyaz Köşe Takımı modelimizi inceleyebilirsiniz. İstediğiniz konfor ve yaşam estetiğini sağlayacaktır.

Berjerler

Berjer halk arasında bilinen ismiyle tekli koltuklar salon ya da oturma odası takımlarının tamamlayıcısıdır. Oturma odasına düşündüğünüzde odanızın daha geniş olması ya da koltuklarınızın daha küçük olmasını sağlamanız gerekir. Berjerler salon köşe takımlarıyla da birbirini tamamlayacaktır. Berjerlerde derinlikler 65 -75 cm arasında genişliği ise 60-70 cm arasında yükseklikleri 80-90 arasındadır. Yani salonunuzda 2 tane berjer isterseniz bunlar arasında 100 cm aralık olması gerekir. Bu da salon ölçülerinize daha fazla dikkat etmenizi gerektirir.

Yataklı Koltuklar

Yataklı koltuklar kanepe şeklinde isimlendirilir ve yatma konforu sağlamasının yanı sıra ev içerisindeki yatak sayısının daha fazla olmasını sağlar. Yataklı koltukların en önemli özellikleri kalabalık ailelerin tercihi olmasıdır. Yatağa dönüştüğünde misafirleriniz içinde konforlu bir yatma alanı oluşturmuş olacaksınız. Yataklı koltuklarda kullanılan malzemelerin kaliteli olması da önemlidir. Bu sayede koltuğun uzun yıllar boyunca sağlam kalmasına neden olacaktır.

https://winari.com.tr/