Genel, Koltuk Takımı, Köşe Takımı

Kadife Kumaş Koltuk Temizliği Nasıl Yapılır ?

Kadife Kumaş Koltuk Temizliği Nasıl Yapılır ?

Kadife Kumaş Koltuk Temizliği Nasıl Yapılır ?

Hemen hemen herkes evini dekore ederken kadife kumaş tercih etmektedir. Kadife kumaş koltuk temizliği yapılırken kumaşın narin bir kumaş türü olduğu kesinlikle gözden kaçırılmamalıdır. Diğer kumaş türlerine oranla daha şık ve ilgi çekici olan kadife kumaş; yaşam alanlarının görünüşünü oldukça değiştiren iddialı ve lüks bir kumaş çeşididir. Kadife kumaşı yapısı diğer kumaş çeşitlerine göre her ne kadar narin olsa da doğru malzeme seçimleri ve uygun zamanlamalarla oldukça kolay ve pratik bir şekilde temizlenebilmektedir.

Diğer mobilya ve eşyalarınızı temizlerken uygulamış olduğunuz rutine birkaç madde ekleyerek kolayca temizleyebileceğiniz kadife kumaş koltuk; ani hareketler vb. gibi nedenlerle üzerine bir şey döküldüğünde mutlaka direkt su ile silinmelidir.

Süpürme İşlemini İhmal Etmeyin

Kadife kumaş koltuğu temizlemek konusunda en çok atlanılan işlem süpürge yapma işlemidir. Günlük rutininize göre evinizi süpürürken kadife kumaş koltuğunuzun üzerini de elektrikli süpürgenizin döşeme başlık adı verilen diğer başlığıyla süpürürerek üzerindeki tüm toz, kir ve evcil hayvan tüylerini yok etmelisiniz. Günlük rutinle süpürülen kadife kumaş koltuklar toz, kir ve tüylerin üzerine yapışmaması ile daha uzun ömürlü olmakta ve daha canlı görünmektedir.

Özel Fırçası ile Fırçalama İşlemi Uygulayın

Kadife kumaş yapısındaki mobilyalar ve eşyalar için özel olarak geliştirilmiş olan kadife fırçaları: kadife kumaş koltuk temizliğinde oldukça yararlı bir araçtır. Bu özel fırça ile kadife kumaş koltuğunuzu fiziksel güç uygulamadan, yavaş hareketlerle fırçalamanız gerekmektedir.

Güneş Işınlarından Koruyun

Kadife kumaş yapısındaki mobilyalar ve eşyalar oturma alanı dekore edilirken kesinlikle güneş ışınlarının doğrudan vurduğu kısımlara konulmamalıdır. Bu mobilya ve eşyalar doğrudan güneş ışınlarına maruz kaldıkları takdirde günden güne solarak asıl renklerini kaybedeceklerdir. Oturma alanınız ışınlardan korumaya müsait olmadığı için koltuğu mecburen oraya konumlandırmak zorundaysanız üzerini örtmeniz faydalı olacaktır. Üzerine örtülen koltuk örtüsünün rengini diğer eşyalara uygun bir şekilde seçerek dekorasyon planınızın bozulmamasını sağlayabilirsiniz.

Kadife kumaş koltuk temizleme yöntemleri arasında sayılan bir diğer yöntem ise; suya amonyak katılarak elde edilen karışımın kaynatıldıktan sonra buharı ile koltukları nemlendirmektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir